Vikšrų grandinių montavimas

Važiuoklės tarnavimo laiką iš dalies lemia darbo aplinka, įprastas ir didžiausias važiavimo greitis bei atliekami darbai.

 

Nepaisant mašinos pritaikymo, teisingas grandinės parinkimas ir teisingas jos sumontavimas gali žymiai prailginti važiuoklės tarnavimo laiką.

 

Mašinos, tokios kaip ekskavatoriai, krautuvai ir gražtai, turėtų būti suprojektuotos dirbti per vedračius o ne per vedančiąsias žvaigždes. Tokia konstrukcija sumažina grandinių pirštų, įvorių ir žvaigždžių susidėvėjimą. Kiek tai įmanoma, mašinos turėtų būti eksploatuojamos su vedračiais priekyje judėjimo kryptimi ir žvaigždėmis gale. (žiūrėti pav. žemiau).

 

Kai mašina juda į priekį, grandinės narelio gale esantis pirštas turėtų paliesti žvaigdžę pirmas, kad sumažinti dėvėjimąsi tarp žvaigždės dantų ir grandinės įvorių. Jeigu mašina didžiąją laiko dalį dirba atbuline eiga, grandinės turėtų būti apsuktos, kad būtų užtikrintas maksimalus dalių tarnavimo laikas.

 

Grandinės įtempimas turi atitikti technikos gamintojo nurodytus parametrus. Naudojant mašiną, reikia pastoviai stebėti vikšrų įtempimus ir jei būtina sureguliuoti, kad būtų kompensuotas nusidėvėjimas.